Paralékárna On-line poradna
 

On-line poradna

PharmDr. Martin Staněk
PharmDr. Martin Staněk

PharmDr. Martin Staněk je absolventem Farmaceutické fakulty v Hradci Králové – obor klinická farmacie. V roce 1984 získal doktorát v oboru farmaceutická chemie a farmakologie. V letech 1984-1990 pracoval v nemocničním lékárenství a zabýval se vývojem a podporou prodeje klinické výživy v léčebné nemocniční praxi. V letech 1991-1996 pracoval ve farmaceutickém průmyslu. V roce 1997 založil společnost Dr. Staněk, spol. s r.o. PharmDr. Martin Staněk vede každodenně dietologickou poradnu na tomto webu. Je garantem jak výživového složení dietních jídelníčků sestavených pro jednotlivé Dietní plány Guareta, tak kvality výrobků firmy, které byly pro tyto účely vyvinuty.

Čeho se Váš dotaz týká?

Poslední dotazy

Diety, sportovní výživa (2015-01-24 08:40:35) | Dotaz od: Anna Kordičová Další
Dobrý den! Moc bych vás poprosila, zda se dá něco udělat s nadváhou ve vyšším věku / 70/ , 3 roky po odstranění štítné žlázy. Euthyrox 100 1x deně , na tlak , Sangona Combi 2x deně 1/2 tab. Lokren 1x deně , obden 10 mg Zoocor . Mám veliké problémy s nadmutím , jen se napiji vodu a již nadýmá. Vše to mám asi po bakteriji Helikoper Pilory. Léčeno. Byl kdysi náběh na vředy na dvanácterníku . Trpím na pálení žáhy. Proto se snažím vyhýbat mouce . Brala jsem 1 rok a půl Herbalife kokteil , čaj a Aloe VERA. nYNÍ JSEM ZJISTILA , PROČ MI JE ASI ZLE , NA EUTHYROXU PÍŠÍ , ŽE SE NESMÍ sOJA. a TAM JE I JOD I SOJA . pŘESTALA JSEM A JE MI LÉPE ALE VÁHA KTEROU JSEM SHODILA 8 KG, JE ZPĚT 104 KG. jSEM ZOUFALÁ , NIKDY JSEM N EBYLA OTYLÁ . vADÍ MI TO V CHŮZI , TRPÍ KLOUBY. Cvičit nemohu neb jsem špatně s páteří , hlavně krční .Léky které mi daly před půl rokem a to na tlak Sangonu Combi 50 mg ..12/,5 , i omdlívám . Nebudu vás více zatěžovat , je to začarovaný kruh. Lokren beru ráno 1/2 t. kvůli tachykardijím asi od 32 let . Srdce je prý zdravé , ledviny též , jsem sledována . EKG je vždy jako vyšité pokud mi nelžou . Jde mi o tu nadváhu. Vzdala jsem se všech diet , nejsem cukrovkář ale když se nenajím mám třes jako bych byla. Sledována jsem na Interně , urologiji , neurologiji , endokrinologiji. Nevím proč mi lékařka říká že mohu vše vyjma solit , ale sůl je všude. v lécích jsem našla šíleně vedlejších účinků a tak se jich obávám ale brát je musím. na Euthyroxu je napsáno ..§ NEZHUBNETE ! . jE TO ŠÍLENÉ . tUK SE MI NABALUJE NA STEHNA , BOKY A ZADEK + BŘICHO. bOŽE NIKDY JSEM TAKHLE PŘÍŠERNĚ NEVYPADALA.. lÉKY MI ZPŮSOBUJÍ OTOKY RUKOU , KOLEM KOTNÍKŮŮ + STEHNA . rÁNO TO JDE JEN SE NASNÍDÁM TAK TO POMALU ALE JISTĚ ZAČNĚ. mYSLÍM ŽE MI NENÍ POMOCI . lÉKY A eUTHYROX MI TO NEDOVOLÍ , eUTHYROX NEPOVOLUJE sOJU . a TAK JSEM SE POMALU UBÍJELA SOJOU S HERABALIFE KDE SOJA JE I KOFEIN NECHCE HO sANGONA. nEKOUŘÍM , NEPIJI ALKOHOL ANI NEDROGUJI , AČKOLI TY LÉKY JSOU ASI TO NEJHORŠÍ CO MĚ POTKALO . KRK SI PO OPERACI PRÝ JIŽ SEDNUL . DĚKUJI VÁŽENÝ PANE DR . sTAŇKU . ZDRAVÍ ANNA K.myslím že jsem vás otrávila až dost . omluva za psaní , přeskakuje mi klávesnice . děkuji a srdečně zdravím / měřím 160 cm. zapoměla jsem napsat .
Dobrý den, určitě jde s váhou něco dělat a se zdravotním stavem také. Nejde to ale bez vůle a sebedisciplíny, která je nezbytná pro dodržování nízkoenergetického jídelníčku. Nejlépe pod kontrolou lékaře. Věřím, že medikaci lze omezit na minimum (Euthyrox), budete-li správně postupovat. Na www.drstanek.cz najdete Dietní plán na 15 dní vlákninový, kterým doporučuji začít. U Plánu jsou uvedeny Pokyny, které je dobré předem prostudovat. V Poradně na tomto webu můžete se mnou každodenně konzultovat vše potřebné. Je třeba však každodenní měření tlaku a včasné upravení dávkování léků na tlak ve spolupráci s ošetřujícím lékařem ( je možné že léčba není nyní dobře nastavena- omdlívání). Je možné také navštěvovat naši ordinaci, kde byste byla pod stálou lékařskou kontrolou. Informace jsou také na výše uvedeném webu. Na telefonu 2 24 23 81 02 vám sestřička sdělí vše potřebné. Těším se, že bude úspěšná a že se budete cítit za pár týdnů mnohem lépe.
Léčiva, doplňky výživy (2015-01-13 15:57:42) | Dotaz od: Romana Gelnarová Další
Dobrý den, mám dotaz ohledně Physiogel Creme 75ml . Je něco podobného za nižší cenu??? děkuji
Jaké obtíže prosím máte?
Veterinární prostředky (2014-12-08 19:41:23) | Dotaz od: Karel Braha Další
Drontal plus Flavour - pro psy 35 kg 2 tbl. Kód SUKL: 36394 Dobrý den, je tento přípravek opravdu 1tableta na 35kg váhy psa? Z textu a foto obalu to není jasné. Děkuji Karel Braha
Ano. Jedna tableta je na 35kg tělesné hmotnosti.
Kosmetika (2014-12-02 14:44:30) | Dotaz od: Hana Hanzlova Další
Dobrý den, prosím měli byste vzorek krému Neostrata Pigment Lightening ? Ráda bych ho před zakoupením vyzkoušela, jestli nebudu mít nějakou alergii. Mám zlatou kartu od dr. Staňka. Předem děkuji za odpověď. H. Hanzlová
Ano. Je to možné. Vzorky máme momentálně k dispozici.
Zdravotnické prostředky (2014-03-27 23:53:14) | Dotaz od: Vladislav Vodička Další
Ahoj Martine, nenašel jsem na tvém webu granulační náplast, o které jsme před časem hovořili. Díky za odpověď. Vláďa
Ahoj Vláďo, výrobků tohoto typu je hodně. U bercových vředů je dobré, pokud s ošetřením nohy poradí ten, kdo s tím má dlouhodobé praktické zkušenosti. Osobně bych doporučil Granuflex. Tyto výrobky mít asi na webu nebudeme. Myslím si, že by je měly prodávat hlavně specializovaná centra. Třeba napojená na občanská sdružení, nebude-li stát schopen zajistit dostatečnou péči cestou běžné sítě zdravotnických zařízení, jako je tomu nyní.
Přístroje, testy (2013-11-29 12:02:24) | Dotaz od: Martina Další
Dobry den, mam zaujem si obstarat tlakomer z rady Omron M6, ale potrebovala by som vacsiu manzetu ako 42 cm. Je mozne u Vás zakupit tento tlakomer s vacsou manzetou XXL (viac ako 45 cm?)? Dakujem za Vasu reakciu.
Dobrý den, v tomto případě bych volil Tensoval. Je minimálně stejně kvalitní. U Omronu vám nemůžeme vyhovět. Omlouváme se.Dobrý den, v tomto případě bych volil Tensoval. Je minimálně stejně kvalitní. U Omronu vám nemůžeme vyhovět. Omlouváme se.
Senioři (2013-11-11 08:19:56) | Dotaz od: Zdeněk
Dobrý den. Chci si u vás koupit 2x Protectum Ginko cps 90 kapslí bez registrace. Je to možné? Zdeněk.
Ano, můžete poslat požadavek mailem. Odpovíme vám během 24 hodin. Těším se, že se ozvete.
Oční hygiena (2013-07-16 08:14:49) | Dotaz od: Markéta
Dobrý den, potřebovala bych poradit nějaké dobré vitamíny na oči. Mám to na začínající makulární degeneraci. Děkuji za odpověď. Markéta
Dobrý den, doplňků stravy na výživu očí při makulární degeneraci je dnes řada. Osobně doporučujeme Protectum a je vhodné účinek podpořit kombinací s Omega 3, prodává se v ekonomickém balení 60+30 kapslí a vhodné je dávkování 1 kapsle denně.
Zobrazit všechny