Často kladené dotazy

 

 

 

Je možná záměna výrobků?

Výrobky Guareta® a DietLine® je vhodné zaměňovat podle toho, jak nám chuťově vyhovují. Není tedy nezbytné se přesně držet pokrmů, které jsou do Plánu zařazeny. Polévky, pudinky, tyčinky, jogurtové krémy Guareta® je možné navzájem zaměnit. Omeletu Dietline® pak můžete zaměnit s koktejly DietLine®. Jídelníček v rámci jednoho dne si můžete zpřeházet tak, jak vám to bude nejlépe vyhovovat.


Potřebuji přibrat na váze

Pokud potřebujete úspěšně a dlouhodobě přibrat, vyžaduje to stejnou důslednost jako opak. Zároveň musí být jídelníček správně sestaven. Potřeboval bych o vás vědět hodně informací, abych vám mohl rámcově poradit. Ideálně i s výsledky biochemické vyšetření krve a moči a lékařské zprávy. Je možné také docházet do našeho Centra na Národní třídě v Praze? Můj mail je guareta@drstanek.cz. Popište mi případně podrobně váš jídelníček včetně velikostí porcí. Zajímá mě také vaše zaměstnání a sportovní aktivity. Napište mi, zda vaši rodiče a sourozenci jsou štíhlí a zda mají nějaké vážnější zdravotní problémy.!


Je pravda, že glukomannan zpomalí vstřebávání léků?

Zatím nebylo prokázáno, že glukomannan (Guareta SuperSlim, Metabolic) ev. galaktomannan (Guareta prášek) významně ovlivňují vstřebávání určitých léků v doporučených dávkách. 


Použití běžných energetických nápojů bez cukru (ZERO) při redukční dietě

Energetické nápoje bez cukru je možné při redukční dietě používat. Je ale třeba si uvědomit, že stejně jako káva, či pravý čaj zhoršují kvalitu spánku a prohlubují únavu. Denní příjem kofeinu je dobré mít pod kontrolou a dopřát si takové nápoje jen občas a spíše v dopoledních hodinách. Mohou také zvýšit ztráty vody svým močopudným působením.  V tomto případě je dobré pít vody o něco více. Lidé nejsou k účinku kofeinu stejně vnímaví a konzumace vyšších dávek nemusí mít vždy negativní zdravotní dopady. Studie však prokázaly, že negativní vliv kofeinu na kvalitu spánku se projevuje i u osob, které jinak na něj citliví nejsou. Zvýšená únava bývá příčinou porušení dietního režimu.


Používání koktejlů DietLine v těhotenství při nadváze

Koktejly DietLine obsahují náhradní sladidla, za účelem snížení příjmu energie ze sacharidů. Z principu je v těhotenství doporučit nemůžeme a nejsme zastánci konzumace jakýchkoliv průmyslově vyráběných potravin v těhotenství.

Pokud si koktejl DietLine Protein 20 dopřejete 1-2 týdně, nemyslíme si, že by mohl být pro plod rizikem. Lze to vyloučit. Přiměřený nárůst hmotnosti během těhotenství se snažte dosáhnout vynecháním běžných příloh a jakéhokoliv běžného pečiva, které je výživově pro osoby s nadváhou bezcenné. Vyhněte se také pití ovocných šťáv a preferujte přiměřenou konzumaci čerstvého ovoce bez jakékoliv další úpravy. Jako základ jídelníčku v těhotenství bychom doporučili konzumaci čerstvých mléčných výrobků s nižším obsahem tuku, celozrnných cereálních výrobků, libového masa včetně masa rybího, čerstvého ovoce a čerstvé zeleniny. Dbejte na přiměřenost jednotlivých porcí.